Социјалдемократите удрија по СДСМ и СОРОС: Доста ширите хистерија и дезинформации

Колумнистот Ивор Мицковски, кој е близок до СДСМ, на својот Фејсбук статус уште еднаш го критикуваше работењето на македонската опозиција.

ivorivor

Тој, во однос на се поочигледните лаги и манипулации ширени од медиумите на СОРОС и опозицијата, напиша дека треба да #разберат дека со ширење на хистерија, дезинформации, плитни спинови испаѓаат двојно глупи, си прават штета самите себеси“.

-Кога ќе разберат некои дека ширењето хистерија, дезинформации, плитни спинови е нешто што највеќе ги идентификува со режимот кој наводно сакаат да го сменат, а притоа во таа игра секогаш ќе губат. Така испаѓаат двојно глупи, си прават штета самите себеси, но прават штета и на поширокиот демократски фронт кој се бори за суштинско разликување и нудење алтернативно однесување и резонирање, напиша Мицковски.

ivormickovskiii

 

 

Оцени ја веста

18.02.2015 - 11:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега