Сообраќајка пред Континентал во Скопје - едно лице во болница

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа која попладнево се случи на булевар „Александар Македонски“, кај општина Гази Баба

Се судрија „Рено Клио“ и камион. Во несреќата едно лице е повредено и пренесено во ГОБ „Наум Охридски“, пренесе Курир.

Вчера на истото место се случи верижен судар меѓу два автомобили и еден камион, во кој 3 лица се повредени, мајка, син и еден тинејџер

најчитано сега