Сообраќајка вечерва на патот Ново Село-Струмица

Сообраќајна несреќа вечерва се случи на патниот правец Ново-Село-Струмица.

АМСМ информира дека поради случена сообраќајна незгода патниот правец Ново Село–Струмица од 20 часот и 45 минути сообраќајот во двата правци е во прекин.

Засега нема детали за повредени лица и колкава штета е причинета.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.09.2019 - 21:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега