Сообраќајка во Скопје: Се судрија два автомобили, жена пренесена во болница

Скопјанка се здобила со тешки телесни повреди откако доживеала сообраќајна несреќа.

- На 15.01.2021 околу 15:45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул. „Јадранска  магистрала“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „бмв“, со скопски регистарски ознаки, управувано од 40-годишната С.И. од село Волково, скопско, и патничко возило „нисан кашкаи“, со косовски национални, управувано од 32-годишниот Ф.К. Косово. Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобила С.И., констатирани во Градската општа болница „8 Септември“. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.  , информира МВР.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.01.2021 - 14:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега