Сопиште: 26-годишник бегал од полицијата, па се обидел да прегази полицаец

Синоќа во селото Варвара, општина Сопиште, полицијата го приведе Р.А(26) од селото Малчиште, општина Студеничани.

 

Околу 20.00 часот на патот кон Марков манастир тој не застанал на знак за запирање даден од полициски службеници, по што со возило „фолксваген венто“ без регистарски ознаки се обидел да удри полициски службеник, а по преземени мерки бил пронајден и лишен од слобода, објави МВР во дневниот билтен.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

17.06.2024 - 17:15

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега