„SpaceX“ видео: Неверојатни сцени од вселената

Вистина е дека најголемиот дел од нас веројатно никогаш нема да полета во вселената, но тоа им е достапно на побогатите . Веќе ни праќаат поздрави од вселената, а најнов пример за тоа е мисијата "Inspiration4" на "SpaceX, која била успешно спроведена до крајот. Сега имаме и нови видеа и нови убавини од вселената.

Туристичката "Inspiration4" мисија на "SpaceX" е првиот лет кој во вселената повел група цивили. Патувањето не служело само за задоволството на богатите, туку и како експеримент. Мисијата завршила по три дена, а четворицата патници успешно се спуштиле назад на земја.

26.09.2021 - 13:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега