Спасовски: Ако имате симптоми типични на коронавирус, јавете се кај вашиот матичен лекар

Ако имате симптоми типични за коронавирус, како температура, треска, кашлица, отежнато дишење, јавете се кај вашиот матичен лекар. Јавете се телефонски, не одете директно во посета, напиша премиерот на Македонија, Оливер Спасовски на својот Фејсбук профил.

„Матичните лекари, преку епидемиолошка анкета, ќе утврдат дали треба да се тестирате или не. Доколку треба, преку системот „Мој термин“ тие за вас ќе закажат точно време и место за тестирање“, информира Спасовски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

30.03.2020 - 09:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега