Спасовски: Груевски не му побегна на Оливер

Тогаш кога ќе има доволно информации за начинот на кој се случи бегството на екс премиерот Груевски ќе излезе Јавното обвинителство кое ја води истрагата со конкретни информации. Сите истражни дејства од страна на МВР се доставени до ЈО за гонење на организиран криминал.

Ова вечерва го изјави Оливер Спасовски во вечерашното гостување во Отворено на 24ТВ.

- Груевски не му побегна на Оливер ниту на МВР. Од МВР немаше налог, потенцираше Спасовски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.06.2019 - 22:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега