Спасовски: Полицијата не дозволи да се случи поголем инцидент кај „Скендербег“

 

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска апелираше протестите да бидат мирни и потврди дека вчера имале доволен број на полициски службеници.

 

„Полицијата спречи инцидент. Погледнете ги видеата кои беа објавени од медиумите и од нас. Еве ја оваа фотографија, зар ова не е некој што интервенира? Не треба да дојде до ова и за да не дојде повторно, мора секој граѓанин да знае дека протестите треба да се мирни. На никого не му е дозволено да вади огнено оружје“, кажа Спасовски.

 

Спасовски апелираше до граѓаните и политичарите да бидат на мирни протести затоа што насилството нема да даде резултати.

 

 

07.07.2022 - 10:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега