Спасовски: Важно е што ќе направиме за граѓаните а не кој ќе предводи техничка Влада

Во овој момент сосема е неважно кој ќе ја предводи техничката влада, туку е важно што ќе се случува до 31 декември во однос на подобрувањето на животот на граѓаните.

Ова го рече министетрот за надворешни работи, Оливер Спасовски денеска во посета на македонско-бугарскиот граничен премин „Делчево – Лисичково“.

- Апсолутно сите ние сме насочени кон тој момент. За нас важно е, што ќе направиме до 31 декември, до формирањето на таа техничка влада, колку проекти ќе реализираме, колку граѓаните ќе почувствуваат дека имаат подобрување во начинот на живеење и во начинот на остварување на своите права, истакна Спасовски. Во овој момент, не е многу голем интерес на граѓаните кој ќе ја предводи техничката влада за уште сега, вели Спасовски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.10.2019 - 15:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега