С.Радолишта: 28-годишен маж ја претепал својата сопруга

ОВР Струга поднесе кривична пријава против Н.Ј.(28) од струшкото село Радолишта, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста при семејно насилство“, информираат од МВР.

Тој, на 30.08.2022 во семејниот дом физички ја нападнал неговата сопруга.

29.09.2022 - 16:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега