Србов: Сфаќате ли дека сменивте име за едно големо ништо

Сега Заев, Димитров и Бујар ќе ги обвинат Ројтерс и дипломатските извори за фејк њуз, научна фантастика и дискриминаторски однос кон една држава и народ. Тоа ќе го сторат со истиот вокабулар со кој ни го кажаа нам кога реагиравме на темава, пишува историчарот и колумнист Никола Србов на својот Фејсбук профил.

-Туку, кој ќе сноси одговорност за врзувањето во група на Македонија со Албанија? Сфаќате ли дека сменивте име за едно големо НИШТО? Знам дека сфаќате, сменивте име за да крадете, точно знаевте што правите - пишува Србов.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.10.2019 - 21:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега