Средба Заев- Касами: 99 отсто Беса влегува во Владата

 

Беса на Билал Касами 99 отсто ќе биде новиот владин партнер, брифира за Плусинфо висок функционер на Беса по вечерашната средба меѓу премиерот Зоран Заев и Касами.

Функционерот од Беса брифира дека на средбата се разговарало за подготвеноста на Беса да биде дел од Владата. 

– Беса 99 отсто ќе биде дел од Владата. Има готовност да добиеме едно ресорско министерство, но допрва ќе има разговори за поделбата на власта, пренесе Плусинфо.

 

 

 

16.04.2018 - 23:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега