Српски политичар се удави во реката Сава, се трага по неговото тело

Милан Јовановиќ, член на СНСД во Општинското собрание на Шамац, се удавил вчера околу 17 часот на реката Сава, додека пливал со двајца пријатели.

Според соговорниците, тие пливале во близина на сливот на Босна во Сава, кога Јовановиќ го однела водата, пренесуваат локалните медиуми.

„ Веднаш потоа нуркачите од Модрич излегоа во потрага по телото на лице место, но без успех. Од утрово, потрагата е на лице место, а Републичката управа за цивилна заштита е вклучена со целата опрема и трага по телото кое се уште не е пронајдено. Се уште не може да изјави дека се удавил, но се води кон тоа “, вели соговорникот на „ Независне “.

Макфакс

04.08.2021 - 15:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега