Српскиот пејач напаѓал малолетнички: Им давал ситни подароци во замена за секс

Веднаш откако исплива експлицитно видео од фолкерот Ера Ојданиќ (70), на кое тој заведува 70-годишна девојка, интернетот беше преплавен со коментари и прашања од типот - ќе го уапси ли некој овој човек, постои ли некој кој смета дека однесувањето треба да се санкционира или за ова ќе се зборува 3 дена, а потоа како ништо да не се случило?!

За да биде уште пострашно, ова не е епрвпат Ојданиќ да биде обвинет за сексуално насилство и злоупотреба, за уцени, пакостење, заведување и проморување на сексуални односи. И да биде уште пострашно, негова мета секогаш се малолетнички, пишува Еспресо.рс

Мештаните од неговото село и останатите села, сведочат дека тој напаѓал малолетнички, односно ги одбирал сиромашните, без родителско старателство, им купувал ситни подароци и ги заведувал, а со некои од нив и живеел.

Тој дури една во својот престој на реалното шоу „Фарма“ и самиот потврдил дека бил со малолетно девојче.

Ера, неколку пато и се соблекуваше пред камерите. За време на еден хуманитарен концерт, каде ѕвездите биле повикани да играат фудбал, Ојданиќ и Иван Гавриловиќ  се соблекле целосно голи, па тогаш јавноста имала можност да ја види и неговата машкост.

 

 

 

09.11.2018 - 19:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега