„Старата дама“ го враќа Пирло во Торино

Поранешниот фудбалер на Јувентус, Андреа Пирло се враќа во Торино, но овој пат во улога на тренер.

Легендарниот италјански ас ќе го преземе тимот на „Старата дама“ до 23 години, улога која челниците на клубот му ја понудија на Пирло пред неколку месеци, а сега тој ја прифати.

Негов асистент ќе му биде поранешниот соиграч Роберто Баронио. Оваа екипа на Јувентус настапува во Серија Ц, третата по квалитет лига во Италија.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

30.06.2020 - 22:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега