Стефковски: Општина Гази Баба ќе донира 450.000 денари за помош на семејствата на загинатите во несреќата

Советот на општина Гази Баба денес 25.11.2021 година (четврток) на барање на градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски ја оддржа четврата седница.
Седницата започна со едноминутно молчење во знак на почит кон загинатите во сообраќајната несреќа која се случи во Република Бугарија, информираат надлежните.
На седницата се обрати градоначалникот Стефковски кој пред советниците истакна: 
 
"Во мигови на голема тага и жалост во кои се наоѓа Република Македонија, хуманоста и солидарноста се најпотребни.

Општина Гази Баба и нашите жители пред помалку од пет години бевме соочени со друг вид на несреќа која исто така одзема човечки животи и нанесе голема материјална штета. Во тоа време цела Македонија, соседните држави, организации и граѓани се обединија во солидарноста и хуманоста и подадоа рака за жителите на Стајковци, Црешево, Синглиќ и останатите населени места погодени од поплавата.

Општина Гази Баба не заборава и затоа кога и на кого да е потребно, Општина Гази Баба ќе помага“, изјави градоначалникот Стефковски. 
 

25.11.2021 - 14:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега