Стеванаџија: Само СДСМ не сака да се дознае вистината за фалсификуваните лични карти

Стевананџија го обвини Горан Мисовски од НСДП дека го оневозможил функционирањето на претходната анкетна комисија во која е потпретседател, не држејќи се до деловникот кој сам го составил. 

Тој потсети и дека пратениците на ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ, ДПА и независните пратеници како и секогаш досега поддржаа иницјатива за формирање анкетна комисија и дека не е логично СДСМ да не сака да се дознае вистина, односно СДСМ да е борец против вистината.

 
 
13.01.2016 - 13:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега