Столтенберг: Не смее да ѝ се дозволи на Русија да победи во војната во Украина

 

На Русија не треба да ѝ се дозволи да победи во војната во Украина, изјави денеска генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг.

„Во наш интерес е овој вид  агресивна политика да пропадне“, рече Столтенберг во Норвешка.

Генералниот секретар на НАТО ја обвини Русија дека води војна против Украина за да го нападне сегашниот светски поредок, пренесе „Танјуг“.

04.08.2022 - 16:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега