Столтенберг следната недела во посета на Македонија

 

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, следната недела доаѓа во дводневна посета на Македонија.

Тој во среда и четврток доаѓа во Македонија на средби со државниот врв.

Ќе одржи и заедничка конференција со премиерот Зоран Заев.

 

 

 

13.01.2018 - 13:40
Фото: 
МИА

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа