Страотна сообраќајка го потресе Охрид - утрово загина 50 годишен маж

Тешка сообраќајна несреќа се случила утрово околу 5:30 часот на патниот правец Охрид - Лескоец. Според полицијата, во несреќата загинало едно лице на 50-тина годишна воздраст.

Екипи на охридската полиција излегле на терен и во моментов се врши увид кој треба да открие како дошло до страотната несреќа.

 

најчитано сега