Страшна несреќа во Словенија: Поради силниот удар камион се преврте во провалија со висина од 20 метри (ВИДЕО)

Возач на камионот трагично настрадал во несреќа, откако неговиот камион се превртел од надвозникот во Љубљана.

Имено поради неприлагодена брзина на возачот со автомобилот марка „опел корса“ кој удира во банкина.

Во обид да го избегне ударот, камионот свртува на десно и ја премунува оградата, по што се превртува во провалија 20 метри.

Полицијата цел ден правела увид во несреќата, возачот на камионот (53) загинал на лице место, а возачит на автомобилот се соочува со казна затвор од 8 години.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.11.2019 - 10:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега