Страшна ноќ во Турција: Се бројат жртви од разорниот земјотрес

Турскиот министер за внатрешни работи, Сулејман Шојлу потврдил дека до сега според првичните информации од силниот земјотрес животот го загубиле 4 лица, а 2 се повредени.

Според информациите новиот земјотрес вечерва кој ја стресе Турција бил со јачина од 6.9 степени според Рихтеровата скала и истиот се случил во 17:55 минути по локално време.

Епицентарот бил на 218 километри од турскиот град Газиамтеп и 34 километри од Елазиг.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.01.2020 - 20:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега