Страшна сообраќајка на Партизанска: Брзал во болница - се забил во возило

 

Страотна сообраќајна несреќа се случила синоќа во Скопје, на булеварот Партизанска. Како што пишува Телеграф, возач кој брзал кон болница, поминал на црвено на семафорот и се судрил со друго возило. Се работи за две возила, пежо“ и „алфа ромео“ кои директно се судриле.

Возачот бил повреден и веднаш транспортиран во болница, а причинета е и голема материјална штета.

Деловите од возила разлетани на сите страни сведочеле за несреќата.

 

 

 

21.04.2017 - 11:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа