Страшно убиство на летување во Црна Гора - уапсена жена

Цргногорската полиција ја уапсила 61-годишната Д.Ж. државјанка на Казахстан во Бар поради сомнение дека го убила 61-годишниот И.Ш. државјанин на Кзахстан.

Од црногорската управа на полицијата соопштено е дека полицијата, постапувајќи по пријава на граѓани, излегла на лице место во присуство на државниот обвинител и извршила увид.

После обдукцијата, констатирано било ека смртта кај И.Ш. настапила на насилен начин.

-Со криминалистичка обработка полициските службеници дојдоа до сомнение дека Д.Ж. после кратка вербална и физичка пресметка, со употреба на ладно оружје му нанела повеќе убодни рани на оштетениот, после кои тој починал - додаваат од полицијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.09.2019 - 19:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега