Студен бран во Македонија: УХМР најавува уште врнежи од снег - од утре пресврт

Времето во Македонија ќе биде врнежливо.

Нов влажен и потопол бран со врнежи претежно од дожд ќе има во вторник, кога пообилни врнежи се очекуваат во западните делови.

 

 

 

19.11.2018 - 22:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега