Сузана Спасовска стана баба - откри како ќе се вика бебето

Теона, ќерката на македонската фолк-пејачка Сузана Спасовска се породи вчера и на свет ја донесе својата ќерка.

Среќната баба на својот Фејсбук профил ја објави нејзината песна „Среќо мајкина“ и напиша:

„Дар Божји за родителите и радост голема! На 30 септември, на ден празничен се роди мојата внука Клара. Да е жива, здрава, благословена, среќна, насмеана и распеана. Ти благодарам Боже!“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.10.2020 - 14:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега