Сведочење на матичната лекарка: Тамара починала од пневмонија

Последен пат девојчето Тамара Димовска кај матичен лекар било однесено половина година пред да почине сведочеше денеска матична лекарка Розета Босилкова.

Вработената во велешката болницата Татјана Атанасова пак велеше дека никогаш во велешката болница не била лекувана од брохопневмонија, јавува Телма.

Нејзиниот адвокат вели дека со ова се потврдува дека девојчето починало од брохопневмонија, а не од сколиоза – она што тие постојано го кажувале и дека не било доволно носено на лекарски прегледи. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.01.2020 - 14:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега