Сведок го издаде, вака свекорот на Јелена си направил алиби - ќе има ново апсење?

 

Владимир Марјановиќ, таткото на Зоран Марјановиќ, сопругот на Јелена кој е осомничен за нејзиното убиство, повторно е под лупа на полицијата, откако сведок изјавил дека кога Јелена била исчезната, тој не сакал да ја бараат.

- Владимир во 4 часот утрото на 3. април, ден по убиството на Јелена, ни рече на сите соседи и мештани да одиме дома, зошто Јелена ја нема. НИ рече да дојдеме во 6, бидејќи поубаво ќе се гледало, вели сосед.

Тоа значи дека во период од два часа, никој немало да ја бара Јелена, а убиецот можел да ги скрие сите докази и да ја фрли на насипот.

 

 

 

 

25.09.2017 - 13:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа