СВР Скопје приведе две лица кои со лажнни флешери се обиделе да избегнат полициска контрола за време на полициски час (ВИДЕО)

Две лица се приведени во Полициската станица Чаир откако со лажни флешери се обиделе да избегнат полициска контрола, дознава Прес24.

Приведените вчера околу 21:30 пуштиле флешери откако полициските службеници им сигнализирале за да застанат на проверка. Биле сопрени кај кружниот тек во Бутел, а бегале кон улица Цветан Димов  - каде што биле фатени.

Во време на пандемија од коронавирусот и полициски час во Македонија се појави и епидемија на лажни флешери кои се користат за избегнување на полициски контроли во време кога во сила е забраната за движење.

Епидемија на лажни флешери во време на пандемија

Posted by Maxim.mk on Sunday, 5 April 2020

05.04.2020 - 10:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега