Таа е новата Кинси Волански: Бујната Словакинка ја соблекла маицата и трчала низ цел стадион (ВИДЕО)

Фудбалерите на Слован од Братислава ја совладаа екипата на ПАОК со 1:0 во првиот меч од плејофот за пласман во Лига Европа. Стрелец на единствениот погодок беше Миенти Абена во четвртата минута од надополнувањето.

Сепак, вниманието на јавноста го привлече една навивачка која полугола влетала на теренот и направила вистински хаос. Таа ја соблекла маицата и трчала кон фудбалерите на Слован, меѓутоа обезбедувањето брзо реагирало и ја отстранило од теренот. 

Делува дека непознатата навивачка, со ваквиот потег се обидела да стекне светска популарност како Кинси Волански која го направи истото во финалето на Лигата на шампионите на мечот помеѓу Ливерпул и Тотенхем.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.08.2019 - 21:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега