Тачи: Ако сум јас премиер, полицискиот час би траел 24 часа 7 дена во неделата

Ако сум јас премиер, полицискиот час би траел 24 часа 7 дена во неделата, рече лидерот на ДПА Мендух Тачи во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21.

-На секои 48 часа би дозволил само 2 часа за пазарење на неопходните намирници – истакнал Тачи.

Владата вчера донесе одлука од среда полицискиот час започнува во 16 часот, додека во сабота и недела ќе трае постојано без прекин.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.04.2020 - 09:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега