Тачи: Имаме договор со Ахмети, сметаме дека Беса треба да биде надвор од Влада, Алтернатива во Влада

Претседателот на ДПА, Мендух Тачи во емисијата „Click Plus“ на ТВ21 го коментираше и договорот постигнат со лидерот на ДУИ, Али Ахмети на саботната средба.

Тој вели дека има долгорочни договори со ДУИ, вклучително и отстранување на Беса од Владата и негова замена со Алтернатива.

26.10.2021 - 23:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега