Тага до небо: Заедно со Коби загина негова соработничка, дечиња останаа без мајка (ФОТО)

Веста за смртта на Коби Брајант одекна низ целиот свет. Во хеликоптерската несреќа загинаа уште 8 лица, меѓу кои и неговата ќерка.

Во меѓувреме, полицијата успеа да идентификува неколку други жртви од истата несреќа.

Веќе беше познато дека Џон Алтобели, неговата сопруга и ќерката Алиса беа меѓу загинатите.

Сега е идентификувано друго лице, а тоа е Кристина Маузер, кошаркарски тренер.

Кристина беше асистент тренер за девојчиња во приватното училиште Оринџ Каунти, а нејзината смрт ја потврди и нејзиниот сопруг Мет.

– Моите деца и јас изгубивме прекрасна сопруга и мајка денес во хеликоптерска несреќа. Ве молиме, почитувајте ја нашата приватност. Ви благодарам за вашите добри желби, тие значат многу за насс, мапиша Мет.

Таа беше соработничка на Коби Брајант, а пред само неколку недели тие заедно одржуваа турнир  во кошарка за ракометарки во женска лига во НБА, во академијата „Мамба“ на Коби.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.01.2020 - 10:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега