Татко и син насилно влегле прво во куќа, а потоа и во бутик на стружанец и направиле штета

 

Стружанесц пријавил дека во неговата куќа и бутик татко и син влегле насилно при што искпиле неколку стакла и оштетиле неколку предмети.

Вчера, Б.Х.(40) од село Радолишта, струшко, пријавил дека Б.Х. ја оштетил влезната врата и искршил и стакла на два прозорци на неговата куќа во село Радолишта.

Истиот ден, во Полициската станица Струга било пријавено дека Б.Х. и неговиот син Л.Х. со метална шипка искршиле две стакла од излог на бутик на ул.„Маршал Тито“ во Струга, сопственост на Б.Х.(40), при што извршиле претурање и оштетиле неколку предмети во бутикот.

Увид извршила увидна екипа на Полициската станица Струга. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случаите.  

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.02.2020 - 15:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега