Таткото на Јана за Сител: На мониторот за ЕКГ имаше само линија, не знам дали ќе ја заборавам таа слика

Во потресно сведоштво за Сител, таткото на Јана раскажува за последните моменти од нејзиниот живот.

„Како што гледав преку стаклата на мониторот за ЕКГ, беше само линија“, низ солзи објаснува таткото на малата Јана.

- Пробаа со адреналин, не знам со што друго, ја масираа на градите, не знам дали ќе ја заборавам таа слика. Да си го гледаш детето како ти умира пред очи, а не може ништо да направиме, кажа Стојче.

28.03.2023 - 21:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега