Таткото на малата Тијана откри зошто месарот ја убил: Стана и кажа зборови кои сите не прободеа

Драган Џуриќ, месарот од Сурчин кој ја уби малата Тијана откако ја силуваше, по што го сокри телото, на цимерот од ќелијата му објаснил зошто ја убил. Таткото на Тијана на кој раните уште му крварат, го објави ова на социјалните мрежи.

- И на крајот, за среќа не може да знаете како се чувствуваат родителите на децата жртви на педофили. Ова е директен удар во срцето за сите нас. Образложението на Судот е не знаел. Кога судијата го праша убиецот на моето дете зошто го убивте, рече „не знам", вели Игор Јуриќ, таткото на Тијана.

Малата Тијана беше убиена на 15. години.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.09.2019 - 21:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега