Тажна вест: Почина маестро Џамбазов

На 85-годишна возраст почина познатиот македонски диригент и композитор, маестро Алксандар Џамбазо.

Веста за неговата смрт ја потврди и неговиот син, актерот Игор Џамбазов.

„Си замина нашиот маестро, тивко и нечујно, како што живееше во последните 25 години… од денес, конечно со својата Анче… Вечен нека ни е споменот на тебе, маестро мој, напиша Игор на социјалните мрежи.

 

25.01.2022 - 12:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега