Тажна вест: Почина поранешниот тренер на Партизан и Звезда

Познатиот кошаркарски тренер Борислав Бора Ѓаковиќ ја загуби битката со тешката болест на 72 години, јавуваат босанските медиуми.

Како тренер ги предводеше Партизан, Црвена Звезда, Шибеник, Слобода Дита, кипарски Енад и Борац.

Во јануари годинава Ѓаковиќ стана советник во кошаркарски клуб од Охрид.

Времето и местото на погребот засега не се познати.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

29.06.2019 - 12:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега