Тажна вест: Почина познатиот македонски уметник Шуки

 

Почина Мирослав Стојановиќ – Шуки, академски сликар, мултимедијален уметник и активист. Неговата смрт настапи ненадејно, на 10 јануари. Имаше 54 години, објави Цивил.

„Шуки беше наш голем уметник и активист. Тој беше долгогодишен член на Извршен Комитет на Цивил и директор на организациската единица за општествено-политички одговорна и критичка уметност и култура Цивил Арт“, објавија од Цивил. 

 

 

 

12.01.2018 - 11:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа