Температурите под нула - Состојбата пред полноќ низ Македонија

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со постепен пораст на дневните температури.

По одделни котлини ќе се задржи магливо и постудено време.

Во петок попладне и во сабота има локални врнежи од дожд.

Ова се температурите пред полноќ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.12.2019 - 23:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега