Тепачка на паркинг во Скопје

 

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 12:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на паркинг на ул. „Титовелешка“  по претходна расправија дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Џ.А.(29) и Ќ.Г.(50) двајцата од Скопје. Сочинет е записник за констатиран прекршок по чл.4 и чл.13 од ЗПП ЈРМ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.05.2020 - 15:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега