Тепачка во казино во Берово

Две лица се степале синоќа во 01:00 часот во казино во Берово.

Како што велат од МВР, пријавено било дека во казино во Берово бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка меѓу М.У.(40) и А.Т(31), двајцата од Берово.

 Изготвени се записници за констатиран прекршок по член 11 став 1 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.02.2020 - 15:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега