Тешка несреќа на автопатот Скопје-Велес: „Пежо“ удри во камион

Тешка сообраќајна несреќа се случила попладнево на автопатот Велес-Скопје. Во неа учествувале „Пежо 307“ со белградски таблички и камион, информира Пресинг ТВ.

Судирот се случил веднаш по излезот од тунелот. Како што информира Пресинг ТВ автомобилот има видливи оштетувања додека пак камионот беше паркиран стотина метри подалеку.

Се уште е нејасно што е причината за несреќата но најверојатно се работи за лизгање поради влажниот коловоз.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.06.2019 - 19:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега