Тешка несреќа во Скопје: Автомобил излета од коловозот

Три лица се здобиле сео повреди во сообраќајна несреќа која се случила во Скопје.

„На 13.06.2021 во 18.ж:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Лазар Личеновски“ во Скопје, патничко возило „форд фокус“, со скопски регистарски ознаки, управувано од 33-годишниот С.Р. од Скопје, излетало од коловозот. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот, а со телесни повреди се здобиле двајцата сопатници С.Н. и А.Н., констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје“, соопшти МВР.

14.06.2021 - 11:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега