Тешка несреќа во Скопје - Едно лице итно на Клиника

 

Скопјанец со автомбил удрил во велосипедист кој со тешки повреди бил пренесен на Клиника.

 

Според информаците од полицијата, несреќата се случила вчера во 17.50 часот на улица Сердарот во Скопје, кога „пежо 206“, управувано од С.Т.(35) од Скопје, удрило во велосипедист кој се здобил со тешки телесни повреди.

Тој бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на нeсреќата од екипа од СВР Скопје.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.11.2019 - 16:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега