Тешка сообраќајка кај Чачак: Настрадаа четири момчиња кои се враќале од забава

Неколку часа по полноќ на локалниот пат од Чачак кон село Јанчиќи се случи тешка сообраќајна несреќа, при што животот го загубиле четири момчиња.

„Се враќале најверојатно од некоја забава, по што возачот загуби контрола врз автомобилот и излета од патот. Ова е трагедија, имале само по 18 или 19 години“, вели еден од жителите.

Српската полиција со детална истрага ќе ја утврди точната причина за несреќата.

26.06.2022 - 11:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега