Тешка сообраќајка вечерва на патот Битола - Могила (ФОТО)

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва на патот Битола – Могила, пренесува 4news.mk. Согласно информациите кои ги пренесува порталот, на терен има полиција, две возила на Итна медицинска помош и пожарна. 

Сообраќајот бил целосно во прекин. Во моментов е нејасно која е причината за тешката сообраќајна несреќа.

Повредените се пренесуваат во Клиничката болница во Битола.

 

09.08.2022 - 23:03
Фото: 
Принтскрин 4news.mk

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега