Тешка сообраќајка во Скопје: Излетал од патот и се превртел

 

Тешка сообраќајна несреќа се случикла вчера во 16:00 часот на локалниот пат Кучевишка бара - село Кучевиште. Според информации на МВР 39-годишниот Љ.У. од село Кучевиште, скопско управувајќи патничко мотрно возило „Голф“ со скопски регистарски ознаки излетал надвор од коловозот и се превртел.  Љ.У. е пренесен во комплекс клиники „Мајка Тереза" во Скопје, каде му се констатирани тешки телесни повреди. Извршен е увид на местото на настанот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.02.2019 - 10:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега