Тешки повреди: 19 годишен охриѓанец со автомобил излетал на патот кон Свети Наум

Вчера, во 19.40 часот, во СВР Охрид било пријавено дека на регионалниот пат Охрид – Свети Наум, патничко возило „опел“, со охридски регистарски ознаки, управувано од М. С. (19) од с. Елшани, Охридско, излетало од коловозот.

Во несреќата тешки телесни повреди добил возачот констатирани во Специјалната болница „Св. Еразмо“ во Охрид.

Извршен бил увид од екипа од СВР Охрид, соопшти полицијата.

 

01.12.2022 - 13:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега